Uczestnicy Nightskating Warszawa biorą udział w przejeździe na własne ryzyko. Rekomendujemy stosowanie ochraniaczy oraz kasku.
Przejazd Nightskating Warszawa odbywa się na ulicach, po których na co dzień jeżdżą samochody. Kolumna rolkarzy ma do dyspozycji całą szerokość jezdni w danym kierunku, która waha się w zależności od odcinka trasy od jednego do 3 pasów. Przejazd otwiera i zamyka radiowóz lub motocykl policji z czerwonym sygnałem świetlnym – tzw. pilot. Za pojazdem otwierającym przejazd jedzie samochód organizatora wraz z nagłośnieniem. Poruszająca się kolumna rolkarzy jest pilotowana przez Nightskating Warszawa Team, który zabezpiecza skrzyżowania tak, aby żaden samochód, rower czy pieszy nie przeciął kolumny. Wzdłuż całego peletonu po lewej stronie poruszają się członkowie ekipy zabezpieczającej (NS Team) oraz zespół motocyklowego ratownictwa medycznego (Moto-Medic), który w razie potrzeby udzieli pierwszej pomocy medycznej.
6 porad na bezpieczny przejazd:
- W imprezie mogą wziąć udział tylko osoby poruszające się na wrotkach jednośladowych (rolkach) lub wrotkach dwuśladowych. Wszystkim rowerzystom, deskorolkarzom, osobom na longboardzie czy hulajnodze serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszą inicjatywą – niestety wasz udział w imprezie jest niemożliwy (więcej w regulaminie imprezy).
- Zezwala się na jazdę jedynie po udostępnionych przez policję i zespół zabezpieczający odcinkach drogi. Jazda po chodnikach i ścieżkach rowerowych jest zabroniona.
- Uczestnicy zobowiązani są do pozostawienia przerwy z lewej strony jezdni, tak aby możliwe było swobodne przemieszczanie się zespołu zabezpieczającego.
- Peleton otwierają i zamykają członkowie ekipy zabezpieczającej Nightskating Warszawa Team. Prosimy o bezwarunkowe stosowanie się do ich poleceń.
- Zaleca się noszenie kompletu ochraniaczy wraz z kaskiem, jak również elementów odblaskowych i świetlnych. Dla uczestników w wieku do lat 16 noszenie kasku jest obowiązkowe.
- Zagrożenia takie jak zbliżające się tory tramwajowe, uszkodzenia nawierzchni drogi, upadki uczestników lub ostre hamowania sygnalizujemy podniesieniem rąk do góry, co przestrzega innych uczestników o niebezpiecznej sytuacji.
Kask i ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana mogą zapobiec wielu urazom. Elementy odblaskowe zapewniają lepszą widoczność na drodze, co poprawia bezpieczeństwo uczestnika. Zalecamy używanie dobrej jakości kasków, ponieważ uraz głowy może prowadzić do poważnego i trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Wózki dla dzieci
Jeżeli masz ochotę wybrać się ze swoim małym dzieckiem na przejażdżkę, pamiętaj że dozwolone są tylko wózki sportowe z hamulcem ręcznym. Standardowe wózki są trudne do opanowania przy dużych prędkościach, tym bardziej w tłumie ludzi, co stwarza zagrożenie nie tylko dla Ciebie i Twojego dziecka, ale także dla innych uczestników. Dzieci siedzące w wózku muszą być przypięte pasami bezpieczeństwa i posiadać na głowie kask.
Przed udziałem w imprezie, zapoznaj się z regulaminem.